3 היתרונות של התנדבות שכדאי להכיר

היתרונות של התנדבות

היתרונות של התנדבות מס' 1: התנדבות מחברת אותך לאחרים

אחד היתרונות הידועים יותר של ההתנדבות הוא ההשפעה על הקהילה. מתנדבים ללא שכר הם לרוב הדבק שמחזיק קהילה. התנדבות מאפשרת לך להתחבר לקהילה שלך ולהפוך אותה למקום טוב יותר. אפילו סיוע במשימות הקטנות ביותר יכול לעשות הבדל אמיתי בחייהם של אנשים, בעלי חיים וארגונים נזקקים. והתנדבות היא דו-סטרי: היא יכולה להועיל לך ולמשפחתך לא פחות מהמטרה שתבחר לעזור. הקדשת הזמן שלך כמתנדב עוזרת לך להכיר חברים חדשים, להרחיב את הרשת שלך ולהגביר את הכישורים החברתיים שלך.

התנדבות עוזרת לך ליצור חברים ואנשי קשר חדשים

אחת הדרכים הטובות ביותר להכיר חברים חדשים ולחזק מערכות יחסים קיימות היא להתחייב לפעילות משותפת יחד. התנדבות היא דרך מצוינת להכיר אנשים חדשים, במיוחד אם אתה חדש באזור. ההתנדבות גם מחזקת את הקשר שלך עם הקהילה ומרחיבה את רשת התמיכה שלך, חושפת אותך לאנשים עם תחומי עניין משותפים, משאבים שכונתיים ופעילויות מהנות ומספקות.

התנדבות מגבירה את הכישורים החברתיים והיחסים שלך

בעוד שחלק מהאנשים יוצאים באופן טבעי, אחרים ביישנים ומתקשים להכיר אנשים חדשים. ההתנדבות נותנת לך את ההזדמנות לתרגל ולפתח את הכישורים החברתיים שלך, מכיוון שאתה נפגש באופן קבוע עם קבוצת אנשים עם תחומי עניין משותפים. ברגע שיש לך מומנטום, קל יותר להסתעף וליצור יותר חברים ואנשי קשר.

התנדבות כמשפחה

למרות שזה עשוי להיות אתגר לתאם את לוחות הזמנים של כולם, להתנדבות כמשפחה יש יתרונות רבים וראויים. ילדים צופים בכל מה שאתה עושה. על ידי החזרה לקהילה, אתה מראה להם ממקור ראשון איך ההתנדבות עושה את ההבדל וכמה טוב זה מרגיש לעזור לאנשים ובעלי חיים אחרים ולחולל שינוי. זוהי גם דרך חשובה עבורך להכיר ארגונים בקהילה ולמצוא משאבים ופעילויות לילדים ולמשפחתך.

היתרונות של התנדבות מס' 2: התנדבות טובה לנפש ולגוף שלך

ההתנדבות מספקת יתרונות רבים לבריאות הנפשית והגופנית כאחד.

  • התנדבות מגבירה את הביטחון העצמי.
    התנדבות יכולה לספק דחיפה בריאה לביטחון העצמי, להערכה העצמית ולסיפוק מהחיים שלך. אתה עושה טוב לאחרים ולקהילה, מה שמספק תחושה טבעית של הישג. תפקידך כמתנדב יכול גם לתת לך תחושת גאווה וזהות. וככל שתרגיש טוב יותר עם עצמך, כך גדל הסיכוי שתהיה לך ראייה חיובית על חייך ועל המטרות העתידיות שלך.
  • התנדבות נלחמת בדיכאון.
    הפחתת הסיכון לדיכאון היא יתרון חשוב נוסף של התנדבות. גורם סיכון מרכזי לדיכאון הוא בידוד חברתי. ההתנדבות שומרת אותך בקשר שוטף עם אחרים ומסייעת לך לפתח מערכת תמיכה מוצקה, שבתורה מגינה עליך מפני מתח ודיכאון כשאתה עובר תקופות מאתגרות. התנדבות עם בעלי חיים אחרים הוכחה גם כמשפרת את מצב הרוח ומפחיתה מתח וחרדה.
  • התנדבות עוזרת לך להישאר בריא פיזית.
    התנדבות טובה לבריאות שלך בכל גיל, אבל היא מועילה במיוחד למבוגרים. מחקרים מצאו כי לאלו שמתנדבים יש שיעור תמותה נמוך יותר מאלה שלא, גם כאשר לוקחים בחשבון גורמים כמו בריאות המשתתפים. התנדבות הוכחה גם כמפחיתה תסמינים של כאב כרוני או מחלת לב.

יש לי מוגבלות בניידות – האם אני עדיין יכול להתנדב?

בין אם בגלל חוסר תחבורה, מגבלות זמן, מוגבלות או סיבות אחרות, אנשים רבים מעדיפים להתנדב באמצעות הטלפון או המחשב. יש הרבה פרויקטים שבהם אתה יכול לעזור. כתיבה ועיצוב גרפי מתאימים לעבודה בבית, ובעידן הדיגיטלי של היום ארגונים רבים עשויים להזדקק גם לעזרה עם דואר אלקטרוני ואתרי אינטרנט.
אם אתה חושב שהתנדבות מהבית עשויה להתאים לך, צור קשר עם ארגונים שאתה אוהב ושאל מה עשויות להיות כמה מהאפשרויות. ארגוני מתנדבים מסוימים עשויים לדרוש ממך להשתתף בהדרכה ראשונית או בפגישות תקופתיות. אתה גם רוצה לוודא שאתה מקבל מספיק קשר חברתי, ושהארגון זמין לתמוך בך אם יש לך שאלות.

התנדבות: אפקט האושר

עזרה לזולת מעוררת אושר, כפי שמחקרים רבים הוכיחו. כאשר חוקרים מבית הספר לכלכלה של לונדון בחנו את הקשר בין התנדבות למדידות של אושר בקבוצה גדולה של מבוגרים אמריקאים, הם גילו שככל שהתנדבו יותר אנשים, כך הם היו מאושרים יותר, על פי מחקר במדעי החברה והרפואה. בהשוואה לאנשים שמעולם לא התנדבו, הסיכויים להיות "מאוד מאושרים" עלו ב-7% בקרב אלו שמתנדבים מדי חודש ו-12% עבור אנשים שמתנדבים כל שבועיים עד ארבעה שבועות. בקרב המתנדבים השבועיים, 16% הרגישו מאוד מאושרים – עלייה באושר הדומה להכנסה של 75,000-100,000 דולר לעומת 20,000 דולר, אומרים החוקרים.

היתרונות של התנדבות מס' 3: התנדבות יכולה לקדם את הקריירה שלך

אם אתה שוקל קריירה חדשה, התנדבות יכולה לעזור לך לקבל ניסיון בתחום העניין שלך ולפגוש אנשים בתחום. גם אם אינכם מתכננים לשנות קריירה, ההתנדבות מעניקה לכם את ההזדמנות לתרגל מיומנויות חשובות המשמשות במקום העבודה, כגון עבודת צוות, תקשורת, פתרון בעיות, תכנון פרויקטים, ניהול משימות וארגון. ייתכן שתרגיש יותר נוח למתוח את הכנפיים שלך בעבודה לאחר שתשכלל את הכישורים הללו בתפקיד מתנדב תחילה.

התנדבות יכולה לספק ניסיון בקריירה

ההתנדבות מציעה לך הזדמנות לנסות קריירה חדשה מבלי להתחייב לטווח ארוך. זוהי גם דרך מצוינת לצבור ניסיון בתחום חדש. בתחומים מסוימים, אתה יכול להתנדב ישירות בארגון שעושה את סוג העבודה שאתה מעוניין בה. לדוגמה, אם אתה מעוניין בסיעוד, אתה יכול להתנדב בבית חולים או בבית אבות. עבודת ההתנדבות שלך עשויה גם לחשוף אותך לארגונים מקצועיים או התמחויות שיכולות להועיל לקריירה שלך.

התנדבות יכולה ללמד אותך כישורי עבודה חשובים

זה שהעבודה בהתנדבות היא ללא שכר, לא אומר שהמיומנויות שאתה לומד הן בסיסיות. הזדמנויות התנדבות רבות מספקות הכשרה מקיפה. לדוגמה, תוכל להפוך ליועצת משברים מנוסה תוך כדי התנדבות למקלט לנשים או היסטוריונית אמנותית בעלת ידע תוך כדי תרומה מזמנך כדוקטור במוזיאון.
התנדבות יכולה גם לעזור לך לבנות על כישורים שכבר יש לך ולהשתמש בהם כדי להועיל לקהילה הגדולה יותר. לדוגמה, אם אתה מחזיק בעמדת מכירה מוצלחת, אתה מעלה את המודעות למטרה המועדפת עליך כדוגל בהתנדבות, תוך פיתוח ושיפור כישורי הדיבור, התקשורת והשיווק שלך.

כשזה מגיע להתנדבות, תשוקה וחיוביות הן הדרישות היחידות

בעוד שלמידת מיומנויות חדשות יכולה להועיל לרבים, זו לא דרישה לחוויה מתנדבת מספקת. זכור שהכישורים היקרים ביותר שאתה יכול להביא לכל מאמץ מתנדב הם חמלה, ראש פתוח, נכונות לעשות כל מה שצריך וגישה חיובית.