החשיבות של לימוד אנגלית

החשיבות של לימוד אנגלית

בעולם של היום, רב לשוניות הופכת חשובה יותר ויותר. בנוסף לפתיחת הזדמנויות תעסוקה, היכולת לדבר שפה זרה עוזרת ליצור קשר אמיתי עם אנשים ולדעת יותר על תרבויות, מקומות וסגנונות חיים מגוונים. ככל שאתה מיומן יותר, כך תוכל לבטא את עצמך טוב יותר.

מתוך 6,500 השפות המדוברות בעולם כיום, מדוע לבחור ללמוד קורס אנגלית למתחילים? בתור השפה השלישית המדוברת ביותר בעולם, אנגלית מדוברת ונלמדת ברבים ביותר מ-118 מדינות ונפוצה בשימוש ברחבי העולם כשפת סחר או שפה דיפלומטית. זוהי שפת המדע, התעופה, המחשבים, הדיפלומטיה והתיירות. אחרון חביב, זוהי שפת התקשורת הבינלאומית, התקשורת והאינטרנט.

בין אם זה מסיבות מקצועיות או אישיות, הבנת החשיבות של האנגלית תעזור לך להגיע ליעדים שלך. הנה כמה סיבות מדוע כדאי להמשיך ללמוד ולתרגל את כישורי השפה האנגלית שלך.

אנגלית היא שפת התקשורת הבינלאומית

למרות שאנגלית אינה השפה המדוברת ביותר בעולם, היא השפה הרשמית ב-53 מדינות והיא מדוברת כשפה ראשונה על ידי כ-400 מיליון אנשים ברחבי העולם. אבל זה לא הכל, זו גם השפה השנייה הנפוצה ביותר בעולם. לפי המועצה הבריטית, עד שנת 2020 כשני מיליארד בני אדם בעולם ילמדו אנגלית.

לכן, סביר מאוד שאם תפגשו מישהו ממדינה אחרת, שניכם תוכלו לדבר אנגלית. זה נותן לך דלת פתוחה לעולם ועוזר לך לתקשר עם אזרחים גלובליים.

אנגלית נותנת גישה ליותר בידור ויותר גישה לאינטרנט

כיום, סרטים, תוכניות טלוויזיה, ספרים ומוזיקה רבים מתפרסמים ומופקים באנגלית. על ידי הבנת אנגלית, לא תצטרך להסתמך יותר על תרגומים וכתוביות. על ידי גישה למדיה אלה, אתה גם תשפר ללא הרף את כישורי ההאזנה והקריאה שלך באנגלית.

אנגלית היא כיום שפת האינטרנט. על פי ההערכות 565 מיליון אנשים משתמשים באינטרנט מדי יום וכ-52% מהאתרים המבוקרים ביותר בעולם מוצגים באנגלית. לכן, לימוד שפה זו נותן גישה ליותר ממחצית התוכן של האינטרנט, שאולי לא יהיה זמין אחרת. בין אם זה בשביל הכיף או בשביל העבודה, אם אתה מבין אנגלית, תוכל להחליף מידע עם יותר אנשים באינטרנט ולהשתמש בחומרים רבים נוספים.

אנגלית מקלה על הנסיעה

כפי שהודגש קודם לכן, מכיוון שאנגלית מדוברת כשפה ראשונה ב-53 מדינות וכשפה שנייה בלמעלה מ-118 מדינות, לימוד השפה מקל בהרבה על טיול לכל מקום. ואכן, הודעות נמלי תעופה, לוחות זמנים של רכבות, מידע לשעת חירום ושלטי רחוב זמינים לעתים קרובות באנגלית, כולל במדינות שבהן שפת האם משתמשת באלפבית מסוג אחר. מובן מאליו שכאשר נוסעים למדינה שבה אינך דובר את השפה, כמעט מובטח לך למצוא מישהו שמבין לפחות קצת אנגלית.

אנגלית יכולה להפוך אותך ל"חכם" יותר

לימוד שפה זרה משפר את היכולות הקוגניטיביות והאנליטיות שלך. לימוד שפה חדשה יכול להיות קשה וזה כרוך בהרבה תרגילים נפשיים. מחקר ממחקר שוויצרי משנת 2012 מראה שלמידת שפה חדשה משנה את מבני המוח, משפיעה על חלקי המוח האחראים על זיכרון, מחשבה מודעת וזה יכול להפוך אותך ליצירתי יותר. בטווח הארוך, דו לשוניות יכולה לשמור על המוח חזק ובריא עד גיל מבוגר ותומכת בכישורי ריכוז וזיכרון. ברמה האישית, זה משפר את האישיות ומגביר את תחושת הערך העצמי. במילים פשוטות, לימוד שפה זרה הופך את המוח לחזק יותר ולרבגוני יותר.