לנגן בגיטרה: 10 יתרונות שכדאי להכיר

לנגן בגיטרה זו חוויה כיפית ומהנה, היא עוזרת לנו להתפתח בפן האישי ומחדדת אצלנו המון חושים ויכולות מוטוריות, הנה 10 יתרונות של נגינה על גיטרה.

נעשה מחקר רב על גילוי היתרונות האינטלקטואליים של לימוד נגינה בכלי נגינה. כאן כמובן, אנו ניישם את המחקר הזה לנגינה בגיטרה! העובדה היא שככל שאתה לומד ומתאמן במשהו, אתה משתפר. לא משנה מה קצב השיפור, אתה עדיין מתקדם.

כשאתה לומד לנגן על כלי, ייתכן שאתה חושב במודע על ליהנות מהמוזיקה ולהיות מסוגל לנגן את השירים האהובים עליך. עם זאת, במהלך תהליך זה, המוח שלך מאומן גם לפעול בצורה מסוימת, שיש לה הרבה השפעות מועילות על תפקוד המוח שלך, כפי שמחקרים הראו.

1. לנגן בגיטרה משפר את הזיכרון שלך

מחקר שהוזמן על ידי הממשלה מצא שמי שהתעסק ועבר לימוד גיטרה בבית הספר משפר את ההתנהגות, הזיכרון והאינטליגנציה של הילדים. חוקרים מצאו שזה מגדיל את הצד השמאלי של המוח, מה שעוזר לתלמידים לזכור חמישית יותר מידע בהשוואה לאישונים שאינם מוזיקליים. במאמר זה, לוץ ג'אנקה, פסיכולוג מאוניברסיטת ציריך, מצא שחלקי המוח השולטים בשמיעה, בזיכרון והחלק השולט בידיים, כולם הופכים פעילים יותר. זה מוביל לצמיחה ולשינוי חיובי בארכיטקטורת המוח. שינויים אלה ניכרו גם אצל אנשים מעל גיל 65.

2. משפר את היצירתיות שלך

יצירת מוזיקה משלך באמצעות אלתור או כתיבת שירים עושה שימוש רב ביצירתיות שלך. זה כל כך כיף ומתגמל להפליא ליצור מנגינות משלך. אני רואה את זה עם התלמידים שלי כל הזמן בכל פעם שאנחנו חוקרים אימפרוביזציה; לעתים קרובות הם מפתיעים את עצמם עם מה שהם שיחקו זה עתה!

3. לנגן בגיטרה מלמד אותך משמעת

תרגול קבוע יכול לדרוש משמעת, במיוחד בתחומים שהתלמידים מוצאים מאתגרים. עם ההתמדה מגיעה הצלחה ופיתוח משמעת, שאותה ניתן ליישם גם בתחומים אחרים בחייך.

4. מפתחת מיומנויות חברתיות ועבודת צוות

עם חוש שמיעה מפותח, מוזיקאים מסוגלים לזהות מה אחרים מרגישים, רק לפי טון הקול שלהם. כמו כן, עבודה ונגינה עם מוזיקאים אחרים מלמדת אנשים להעריך את הערך של עבודת צוות.

5. משפר את הביצועים שלך במתמטיקה…!

יש קשר מובהק בין מוזיקה למתמטיקה (למדתי מוזיקה עם מתמטיקה לתואר שלי באוניברסיטה). מחקרים מראים שמוזיקאים מעבדים מוזיקה באותם אזורים בקליפת המוח שבהם מתבגרים מעבדים אלגברה.

6. משפר את הקואורדינציה שלך

נגינה בכלי דורשת רמה מסוימת של תיאום עין יד, שכמובן מפותחת עם התרגול. קריאת טבלטורת גיטרה ו/או מוזיקה כרוכה במוח שלך הממיר מידע זה לדפוסים מוטוריים ספציפיים.

7. מגביר את הביטחון וההערכה העצמית שלך

קל להגדיר מטרות קטנות במוזיקה, למשל לסיים יצירה או פשוט לנגן עד לסוף שורה של מוזיקה, שכאשר יושג ייתן לך תחושת הישג נהדרת.

ברגע שאתה מגיע לשלב של ביצוע מוזיקה מול קהל, שממילא נדרשת רמה מסוימת של ביטחון כדי לעשות זאת, אתה קוטף פירות שיכולים להשפיע על תחומים רבים אחרים בחייך.

8. מחדד את הריכוז שלך

נגינה בגיטרה דורשת ממך להתמקד בהמון היבטים בו זמנית, כלומר. גובה הצליל, תזמון, קצב, אצבעות וכו' ככל שתתרגל את שריר הריכוז המנטלי שלך, כך זה נהיה קל יותר.

9. תרפיה במוזיקה וביטוי עצמי

נגינה בגיטרה יכולה לעזור לך להירגע ולשחרר את הלחצים של היום. ככל שתתקדם בלימוד הנגינה בגיטרה, תפתח את יכולתך לבטא ולשחרר את הרגשות שלך בצורה מדויקת באמצעות נגינה, דבר שיכול להיות מאוד טיפולי.

10. לנגן בגיטרה זה כיף!

שילוב כל היתרונות הללו במשהו שאתה רוצה לעשות כי זה כיף וגורם לך להרגיש נהדר, נותן לחיים שלך משהו מיוחד שלא באמת ניתן למצוא בשום מקום אחר.